Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance

Podziękowanie - Licealna „Paczka od serca” dla rodzin zastępczych

Utworzono dnia 03.01.2022

Licealna „ Paczka od serca” dla rodzin zastępczych.

W grudniu 2021 r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance pod przewodnictwem nauczyciela, pani Doroty Barczak, po raz drugi zorganizowali zbiórkę pieniędzy pod nazwą „Paczka od serca”. Dzięki zorganizowanej zbiórce, kilka klas w ciągu dwóch tygodni uzbierało kwotę 1300 zł, którą przeznaczyło na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla rodzin zastępczych.  Pani Dorota Barczak - organizatorka zbiórki - zwróciła się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance o wytypowanie dwóch rodzin zastępczych, które znajdują się w potrzebie ze względu na trudną sytuację. Wobec tego wyznaczono dwie rodziny i po dokonaniu analizy sytuacji tych rodzin, a także po przeprowadzeniu diagnozy oraz rozmowie z rodzicami zastępczymi ustalono potrzeby rodzin a informacje przekazano Pani Dorocie Barczak. Dzięki temu 21 grudnia 2021 r. przy wsparciu PCPR w dostarczeniu zakupionych rzeczy, rodziny zastępcze otrzymały paczki, w których znalazły się nie tylko  najpotrzebniejsze rzeczy ale również zabawki i słodycze. Radość z otrzymanych prezentów była ogromna. Zadowoleni byli rodzice zastępczy, uradowane były dzieci a organizatorzy zbiórki mogą być z siebie dumni, że w tak krótkim czasie zdołali zebrać pieniądze i zrobić cudowne prezenty dla rodzin, bo jak widać los drugiego człowieka nie jest im obojętny.

Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania pomysłodawczyni i organizatorce zbiórki Pani Dorocie Barczak, która swoim działaniem nie tylko motywuje młodzież do udzielania wsparcia drugiemu człowiekowi ale również uwrażliwia ją na potrzeby innych.

Dziękujemy również młodzieży, bo dzięki Ich wrażliwości i ofiarności udało się zrealizować zbiórkę i tym samym obdarować w najpotrzebniejsze rzeczy rodziny zastępcze.

Życzymy Pani Dorocie dalszych sukcesów w pracy, spełnienia wytyczonych celów oraz satysfakcji z realizowanych działań. Młodzieży natomiast życzymy sukcesów w nauce, spełnienia marzeń a także satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Dział Pieczy Zastępczej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny